Bize Ulaşın: 0 258 211 82 83
HUKUK BÜLTENLERİ
İhtirazi Kayıt Beyanı Bir anda alacağından olmak ! …. Borcu olmadığı halde ödediği bedeli, geri alamamak ! … Hukukun en önemli ritülellerinden birini kullanmayarak hakkı yitirmek ! … Bu riskleri karşılayan hukuki yol : ihtirazi kayıt beyanı
Kullanılan Kredilerden Dolayı Bankalardan Tazminat Talep Edilmesi Değerli DEGİAD üyeleri, DEGİAD HUKUK BÜLTENLERİ’ nin bu sayısında, Rekabet Kurulu tarafından bazı bankalar aleyhine verilen cezadan kaynaklı olarak, bu bankalardan kredi kullanmış olan şirketlerin, kredinin faiz oranındaki yükseklikten kaynaklı olarak, ilgili bankadan tazminat alıp alamayacağı hakkında açıklamalarda bulunacak, sizleri bu güncel konuda bilgilendireceğiz.
Yargıtay Kararları Işığında Ticaret Ticari hayatın muarazalarının yargıya gitmeksizin uzlaşma ile sonuçlandırılması, hem iş barışı hem de uzlaşı ekonomisi bakımından elbette tercih edilmelidir. Ancak uzlaşı sağlanamadığında gidilecek yer mahkemelerdir.
Olağanüstü Hal Süreci Hakkında Bilgiler OHAL Kanunu ne anlatır ? Kanuna dayalı olarak çıkarılan Bakanlar Kurulu Kararları, Kanun Hükmünde Kararnameler, Genelgeler nasıl düzenlemeler getirmiştir ?
“Çek” Konusunda Yapılacak Yeni Düzenlemeler Nelerdir? Ekonomideki olumsuz gelişmeler, borçlu sayısındaki önlenemez artış, son yıllarda borçlu lehine yapılan yasal değişiklikler, alacaklıların alacaklarına kavuşmasında sıkıntı yaratmaktadır.
Hukuk Bülteni – Arabuluculuk Sistemi Arabuluculuk sistemi işinsanlarına ne getirecek ?
Hukuk Bülteni – Aile Konutu Aile konutu halen ve çok yönlü tartışılıyor.
Hukuk Bülteni – Elektronik Ticaret Hukuk bülteni – elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun, ticarete neler katacak?
1
2
Aramıza Katılmak İster Misiniz?   Üye Olun.


DEGİAD’IN VİZYONU;

Serbest piyasa ekonomisi, küçülmüş devlet yapısı, pazarlarda güçlü, teknoloji satan Türkiye, hoşgörü ve toplumsal uzlaşıda, adalet, sosyal güvenlik ve sağlıkta reformlar yapmış bir ülke, gençliğin yönetimde söz hakkını elde edebildiği, şeffaf, akılcı yönetilen, dış politikası güçlü bir Avrupa ülkesi, yerel sorunlarını çözmüş büyük şehir DENİZLİ ve bu ülkeye, bu şehre yaraşır genç işadamları….
İLETİŞİM
Çamlaraltı Mahallesi 6021 Sokak No:61/1 Pamukkale / Denizli

Tel: (258) 211 82 83
Faks: (258) 211 92 82
E-posta : degiad@degiad.org.tr

© 2018 Degiad Tüm Hakları Saklıdır.