Derneğimiz Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Melek SÖZKESEN oldu
Başkanımız Sn.Sadık Emre ÇAPUTÇU’nun başkanlıktan istifası üzerine toplanan yönetim kurulumuz, kendi içinde yaptığı görev paylaşımı ile, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Sn.Melek SÖZKESEN’i, Başkan Yardımcılıklarına Sn.Serdar ATAY ve Sn.Seher GÖKÇE’yi, saymanlığa Sn.Sedat DOĞAÇ’ı ve Genel sekreterliğe Sn. Orçun ALPTEKİN’i seçti.

MELEK SÖZKESEN

01 Ocak 1981 DENİZLİ doğumludur. İlk ve orta eğitimini Denizli’de almıştır. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Ekonomi Ve Ticaret Bölümü’nde tamamlamıştır.
Aile iş sektörlerinde kısa süre calıştıktan sonra hayali olarak gördüğü çikolata sektörüne geçmistir. Bireylerin zevk aldığı işten para kazanabilmesinin önemine inanarak, kurulu aile şirketlerinde çalışmak istememiş ve bir girişimcilik örneği olarak Denizli’nin ilk çikolata mağazasını açmıştır.

“Buket Çikolata” adıyla çalıştırdığı mağazasında, 9 yıl faaliyet gösterdikten sonra, mağazaya yeni bir şubeyi eklemiştir.
İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen SÖZKESEN’in, işi dışında farklı coğrafyalara seyahatler, amatör ralli yarışları ve sosyal sorumluluk projeleri gibi hobileri yer almaktadır.
DEGİAD yanı sıra DENİZLİ TİCARET ODASI’nda Gıda Komitesi Başkanlığını yürüten SÖZKESEN, TEGV ve PATEK üyesidir.
Denizli Genc İşadamlari Derneği’ne 2007 yılında katılan SÖZKESEN, 3 dönem yönetim kurulu üyeliği , 2 donem dernek saymanlığı ve 1 donem de baskan vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

DEGİAD’ın ilk kadın başkanı olarak görevini sürdürecek olan SÖZKESEN, derneğin 12. Başkanıdır.