Derneğimiz 23. Olağan Genel Kurulu’nu Yaptı.
Derneğimizin 23. Olağan Genel Kurulu, 25.12.2013 günü DEDEMAN OTEL Salonu’nda yeni yıl kokteyli ile başlayarak sürdü.

Salonun tamamını dolduran üyelerimiz ve konuklarımızla, adeta görsel şölen gibi süren genel kurulda, Dernek Başkanı Sadık Emre ÇAPUTÇU, Dernek Kurucu Başkanı Gültekin Okay SALGAR, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ ve Denizli Valisi Abdülkadir DEMİR birer konuşma yaptılar. Ardından 2 yıllık faaliyetlerin derlendiği görsel sunum, genel sekreterimiz Av.Aysun NALBANT’ın anlatımlarıyla sunuldu. Derneğe yeni katılan Ahmet GÜNTAŞ, Av.Aysun NALBANT, Bekir ÜNAL, Cengizhan ÖZTÜRK, Efe EKE, Emrah AKGÜN, Erkal CEZAYİRLİ, Fatih KUNDAK, Av. Fatma KARATAŞLI, Filiz HAMMAL, Av. Kemal Gökay ÇELİK, Kıvanç ZEYTİNCİ, Mehmet Berkant BAYRAM, Mehmet Savaş YILMAZ, Melahat VURAL, Mustafa KIVRAK, Nazmi ÖZGÜR, Nedim ÖZ, Osman Nuri KES, Ömer Kemal TANRIKULU, Samet BAŞTÜRKMEN, Av. Ufuk ÖZDEMİR, Av. Ülkü ERDOĞAN yeni üyenin tek tek tanıtılarak sahneye çağrıldığı yeni üye töreninde dernek başkanı üyelik belgelerini takdim ederek kendilerini kutladı.Toplantının resmi bölümünde divan başkanı Gültekin Okay Salgar ve yazmanlar üye Melek SÖZKESEN ve üye Aysun NALBANT yerini aldı. Gündem maddelerine geçilmeden, divana önerge sunan bir grup üye, yönetim döneminin 3 yıla, yönetim kurulu üye sayısının 17 ye çıkarılmasını teklif ettiler. Bu önerge yeterli sayı çoğunluğuyla verildiği için kabul edildi, oylandı ve oybirliği ile kabul edildi. Ardından yapılan seçimlerde yönetim kurulu asil üyeliklere Ahmet Özer BAŞOĞLAN, Emrah AKGÜN, Fatma KORKMAZ, Harun ERİŞKİN, Mehmet Uğur ÇOBAN, Melek SÖZKESEN, Münir Kıvanç KİPER, Orçun ALPTEKİN, Sadık Emre ÇAPUTÇU, Sedat DOĞAÇ, Seher GÖKCE, Serdar ATAY, Serdar ÇIRALI, Serkan BAŞBUĞ, Sinan SOYLU, Veli TEFENLİLİ, Yusuf UYUM seçildiler. DEDEMAN OTEL’in düzenlediği toplantı Salonunun muhteşem atmosferiyle, derneğimizin üyelerimiz için hazırladığı yeni yıl çikolataları, ambiyansı daha da güzelleştirdi. Gecede, yakın zamanda kaybettiğimiz 7. Dönem Başkanı Mehmet Güneş ÖZSOY’un anılması, acıları tazeledi. 23. Genel Kurulunda DEGİAD, Denizli Meslek Odaları Başkanlarını, Siyasileri, Basını, STK başkanlarını da konuk etti.

18 Aralık-2013 OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURUL FAALİYET RAPORU

Derneğimizce 27.03.2013 tarihinde düzenlenen 22.Olağanüstü Seçimsiz Genel Kurul Toplantısında o güne dek gerçekleştirilen faaliyetlerin sunulduğu Faaliyet Raporunu takiben, 27.03.2013 tarihinden bugüne dek gerçekleştirilen faaliyetlerimiz ihtiva eden raporumuzu saygılarımızla sunarız;

03.04.2013 de DEGİAD-DESİAD-DİMSİAD ortaklığında, “İŞ DÜNYASINA KOSGEB DESTEKLERİ” konulu toplantı düzenlendi, KOSGEB Müdürü Sayın Selim ERKOÇ’ un bilgilendirmelerinden üyelerimiz yararlandılar.

16.04.2013 de DEGİAD SOSYAL FAALİYETLER KOMİSYONU’nun bir organizasyonu olan ve her ay düzenli olarak tekrarladığımız SOHBET SOFRALARI yemeğini gerçekleştirdik.

18.04.2013 de DEGİAD’A İLGİ BÜYÜYOR başlıklı bir basın bildirisi yayınlayarak, Denizli Genç İşadamları Derneği’nin aktif kimliği ve üyelerine sunduğu sosyal projelerle işadamlarının ilgi noktası haline geldiğini, her geçen gün üye sayısının arttığını, aktif üye sayısının 300’ e ulaştığını belirttik.

25.04.2013 de Ülkemizde “CEO AVCISI” olarak da tanınan, Uluslararası Yönetici Bulma Şirketlerinden KORN/FERRY ‘nin Dünya Strateji Komitesi’nin Üyesi Sayın ŞERİF KAYNAR konuk edildi. Konuk; ” LİDERLİĞİN SIRLARI VE GELECEĞİ “ konusunda bir sunumda bulundu. Denizlili’lere liderliğin 10 altın sırrını verdi .

27.04.2013 de EGAFED YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILarak, gündemdeki konularla ilgili görüş ve beklentilerimizi sunduk.

30.04.2013de İSTANBUL’da düzenlenen TÜRKONFED 9. Olağan Genel Kurulu’nda dernek delegelerimiz ve danışmanımız hazır bulunarak, yapılan seçimlerde oy kullandılar ve derneğimizi temsil ettiler.

6-7-8.05.2013 ULUSLARARASI POLİTİKA AKADEMİSİ UPA I. SİYASET OKULU AKTİVİTESİ’ nin ana destekçisi olduk. Türk siyasetinin dev isimlerinin Denizli’ye siyaset dersi vermeye geldiği, Uluslararası Politika Akademisi UPA’nın I. Siyaset Okulu etkinliği, Denizli Genç İşadamları Derneği sponsorluğunda EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde 3 gün süre ile gerçekleştirildi.

06.05.2013 de DEGİAD’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Denizli Siyaset Okulu’nda, sanata ve sanatçıya da yer vermek, siyaseti sanatla buluşturmak ve birleştirmek amaçları ile, EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nin fuayesinde 3 gün boyunca Rölyef sanatının Denizli’deki önemli temsilcisi sanatçı ESEN YÜKSEL’in eserlerinin sergilenmesini sağladık.

06 .05. 2013 de GESİFED tarafından düzenlenen ve Denizli İŞKUR Müdürü Sayın Feridun GİRESUN’un konuk edildiği “İNSAN KAYNAKLARI GELİŞTİRİLMESİ VE SAĞLANMASI KONUSUNDA İŞKUR DESTEKLERİ” konulu toplantı, üyelerimizce de ilgi ile izlendi.

08.05.2013 de DEGİAD ve DİMSİAD işbirliği ile, “DEĞİŞİM YÜZYILINDA GELECEĞİ YAKALAYAN LİDER ŞİRKET OLMAK” konusunda bir söyleşi düzenledik. Konuğumuz HUMANİCA Yönetim Kurulu Başkanı Sn.BARBAROS KON oldu. Üyelerimizin ilgiyle izlediği seminer, verimli geçti.

15.05.2013 de “HATAY REYHANLI PATLAMALARINI İYİ OKUMAK GEREK” konulu basın bildirisi yayınladık. Barış sürecinin konuşulduğu ve bir süredir şehit haberlerinin gelmediği günlerde, Hatay Reyhanlı’da meydana gelen ve 50 vatandaşımızın ölümüne yol açan patlamalarla ilgili görüşlerimizi ve üzüntülerimizi ifade ettik.

21.05.2013 de TÜRKİYE FİNANS’ın Denizli Ekonomisine destek olması, Denizlili işletmelere özel olarak belirlenen avantajlı komisyon ve uygun kar oranlarıyla kaynak yaratması, Denizli Sanayi Odası ve Denizli Ticaret Odası üyelerine özel şartlarda fon kullandırması amaçları ile hazırlanan protokolün imza töreninde derneğimizi başkanımız temsil etti.

22.05.2013 de TAİDER’in düzenlediği DEDEMAN Otelde yapılan “AİLE ŞİRKETLERİ TANITIM – PAYLAŞIM VE FARKINDALIK” konulu toplantı hem tüm üyelerimize duyuruldu hem de yönetim kurulu ve üyelerimiz ile toplantıda hazır bulunuldu.

27.05.2013 de “ALKOL YASAKLARI İLE İLGİLİ YASA TASLAĞI” konulu basın toplantısı yapıldı. Ülkemizde son günlerde toplumun her kesiminin en çok konuştuğu gündemin, Türkiye ekonomisinde olumsuz etkiler bırakacağını belirten basın bildirisinin paylaşıldığı toplantımız, kalabalık bir basın ordusu tarafından izlenmiş ve toplantımız basında geniş olarak yer almıştır.

28.05.2013 de DENİZLİ SANAYİCİ, TÜCCAR VE İŞADAMLARI PLATFORMU ‘nun, ALMAN BÜYÜKELÇİLİĞİ ve DENİZLİ VALİLİĞİ işbirliği ile düzenlenecek “Türk – Alman Ekonomi Günü”, Çardak Havalimanı’ndaki Pegasus seferi, 5084 sayılı Teşvik Yasası, ASKON’un üyelik talebi, GESİFED’in üyelik talebinin görüşüldüğü toplantısında derneğimizi başkan S.Emre ÇAPUTÇU temsil etti.

04.06.2013 de GEZİ PARKI OLAYLARI İLE İLGİLİ bir basın bildirisi yayınlanarak; Türkiye’nin son günlerde, tarihinde görmediği derecede ciddi ve üzerinde önemle durulması gereken bir halk hareketini yaşadığını, protestoların tamamen bir halk hareketi olduğunu, Denizli halkının ve Denizli Emniyeti’nin el ele kol kola barış ve sükunet içinde davranarak, bu demokratik hakkını kullandığını belirterek, bu sebeple Denizlili’lere, Sayın Valimize ve Sayın Emniyet Müdürümüze şükranlarımızı sunduk.

05.06.2013 de TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ne bir yazı yazdık ve Denizli Valiliği İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun Nisan-2013 ayı Olağan Toplantısında alınan 3 nolu kararı desteklediğimizi, staj zorunluluğu olmayan fakültelerdeki öğrencilerimizin de iş yaşamıyla erken yaşta buluşmaları gerektiğine inandığımızı, Üniversite gençliğinin sadece teori ile değil aynı zamanda uygulama ile yetiştirilmeleri gerektiğini düşündüğümüzü, gençlere verilecek bu imkanın,salt sigorta primi engeli ile yok edilmemesi gerektiğine inandığımızı belirtik.

11.06.2013 de DEGİAD GELENEKSEL GENÇLİK KOKTEYLİ düzenledik.Kokteylde 3 ayrı tören gerçekleştirdik. Başkanın açış konuşması ile başlayan kokteylin tören kısmında, önce İDSO ve İdil BİRET Konserimize sponsor olan kuruluşlarımızın temsilcilerine teşekkür plaketleri sunuldu. Ardından aramıza yeni katılan 35 yeni üyemize üyelik belgeleri verildi. Son bölümde ise, DEGİAD’ın yeni satın aldığı arsa üzerine yapılacak olan dernek merkezinin mimari projeleri, projeleri hazırlayan Mimar Sn.Buket Dalaman TOKER tarafından slayt gösterisi eşliğinde sunuldu.

25.06.2013 de sürekli gelişen ve büyüyen şehrimizin şehir içi araç ve yaya trafiği ile ilgili, günümüze uygun bir değerlendirme ve öneri raporu hazırlatılmasına karar verdik. Şehrimiz yaşayanlarına yönelik yenilik getirici bir hizmette bulunulması ve şehir içi trafiğinde zaman ve emek yitirmekten şikayet eden üyelerimize de yararlı olması bakımından bu karar alındı. Bunun için, Berlin’de bulunan TEAMRED isimli firma’ya, Denizli ili için sürdürülebilir mobilite kavramını içeren bir eylem planı hazırlattık. Eylem planında;

**şehirde saha analizleri konu başlığında; yol sistemi, trafik yönetimi ve tıkanıklık sorunu

**park durumu

**toplu taşıma performansı

**bisiklet alt yapısı

**özel yaya şebekesi konularında ayrıntılı bilgiler ve öneriler bulunmaktaydı. Bu plan Denizli Belediyesi’ne, uygulanması amacı ile sunuldu.

27.06.2013 de GESİFED’in aktivitelerinin ve yakındaki TÜRKONFED toplantısında gündeme getirilecek konuların tartışıldığı toplantısında derneğimizi yön.krl.başkanımız temsil etti.

27.06.2013 de GEKA IX. KALKINMA KURULU TOPLANTISI’nda GEKA’nın 2012-2013 faaliyetleri ve 2014 Bölge Planı Taslağı görüşüldü, toplantıya derneğimizi temsilen katılan yön.krl.başkanımız, raporlarla ilgili görüşlerini sundu ve daha sonra toplantıyla ilgili notlarını yönetim kurulumuza aktardı.

12.07.2013 de İŞADAMLARI PLATFORMU’nun toplantısına derneğimizi temsilen yönetim kurulu başkanı Sadık Emre Çaputçu katılarak gündemle ilgili görüşlerini beyan etti.

17.07.2013 de TKDK-DEGİAD ORTAKLAŞA ETKİNLİĞİ düzenlendi ve Tarım hayvancılık sanayi çevre ve turizm sektörlerinin desteklenmesi amacı ile, kırsal alanlarda hibe fonları dağıtmak üzere kurulan TKDK yetkilileri, dernek merkezimizde üyelerimizi bilgilendirdi. Toplantıya üyelerimiz ilgi gösterdiler.

22.07.2013 de GELENEKSEL DEGİAD İFTAR YEMEĞİ tüm üyelerimiz, eşleri , basın ve protokolün katılımıyla, her yıl olduğu gibi bu yıl da PASVAK’ta düzenlendi. Ve vakıfta o gün dağıtılan yemeklere sponsor olundu.

23.07.2013 de DENİZLİ GAZETESİ’nde yayınlanan ve derneğimizin adının da zikredildiği bir haberin gerçeğe aykırı olması sebebi ile bir basın bildirisi ile gerçek durum kamuoyu ile paylaşıldı. “Sözde CHP il Başkanının DEGİAD aktivitesinde salonu terk ettiği” şeklindeki haber ile ilgili olarak, iddia edilen olayın hiç yaşanmadığı, DEGİAD aktivitesini gölgeleyen herhangi bir sorun dahi vuku bulmadığı anlatıldı.

08.08.2013 de RAMAZAN BAYRAMINI yaptırdığımız özel görselin gazetelerde ilanıyla kutladık.

27.08.2013 de MISIR VE SURİYE OLAYLARINI insani boyutta değerlendiren ve ülke yöneticilerini; ATATÜRK’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözüyle benimsediğimiz ülke politikasına uygun karar ve eylemlerde bulunmaya davet eden bir basın bildirisini yayınladık.

30.08.2013 de ZAFER BAYRAMINI özel hazırlattığımız görsel bir kutlama ilanını tüm yerel gazetelere vererek kutladık.

10.09.2013 de 2013-2014 döneminin ilk Sohbet Sofraları Yemeğini SAKİ Restaurant’ta düzenleyerek, yaz boyunca ayrı kaldığımız üyelerimizle buluştuk ve sohbet ettik

26.09.2013 de sonbahardaki aktivitelerin ve GESİFED bölgesindeki illerde yaşanan sıkıntıların görüşüldüğü GESİFED Yönetim Kurulu toplantısına, derneğimizi temsilen başkanımız katıldı.

11.10.2013 de ülkemizin önemli tarihçilerinden SAYIN PROF.DR.İLBER ORTAYLI’ yı ağırladık.PAÜ Kongre Merkezi Büyük Salonunu tamamen dolduran, salona yerleşemediği için salon dışına kurulan projeksiyondan izleyen Denizli halkının yoğun ilgi gösterdiği konferans, konuğumuzu da derneğimizi de memnun etti. Konuğumuz “Tarih Sohbetleri” konusu çerçevesinde, Türkiye’nin son yıllarını da değerlendiren konuşmasının akabinde salondan gelen soruları yanıtladı.

09.11.2013 de “TÜRKİYE ARTIK BU ANLAMSIZ KUTUPLAŞMALARDAN BIKTI” başlığı ile bir basın bildirisi hazırlayarak, hükümet yetkililerinin, Denizli adını da vererek, kız ve erkek üniversite öğrencilerinin ikamet şekilleriyle ilgili beyanatlarının, 21. Yüzyıl prensiplerine, çağdaşlığa, insan haklarına ve hatta ülkemizdeki meri hukukun ilkelerine uymayan bir görüş olduğu açıklamasında bulunduk. Basın bildirimiz tüm yerel ve ulusal medyalarda geniş olarak yer aldı.

19.11.2013 de “EĞİTİM SİSTEMİ ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİLDİR” başlığı ile hazırladığımız, tüm yerel ve ulusal gazeteler-televizyonlar ve sosyal medyada yer bulan basın bildirimizde; iktidar partisi yetkililerinin ülkedeki DERSHANECİLİK sektörüyle ilgili beyanatlarını, konunun eğitim ve ekonomik yansımaları bakımından değerlendirdik.

27.11.2013 de DENİZLİ VALİLİĞİ’nin davetine icabet ederek, Sayın Vali’nin, Karahayıt’taki kentsel dönüşümü, evler ve pansiyonlarla ilgili yenileme ve yıkım çalışmalarını, binalardan arındırılacak alanın gezinti alanına dönüştürüleceğini, Denizli-Pamukkale yolunun yeniden düzenleneceğini, Karahayıt’ın Almanya Baden Bölgesi gibi bir merkez haline getirileceğini, böylece bir yandan da Hierapolis’ te bulunan yeni heykellerin ve Cehennem Kapısı’nın dünyaya tanıtılacağını anlattığı yemekte, derneğimizi saymanımız Melek SÖZKESEN temsil etti.

29.11.2013 de 353.Kısa Dönem Erbaşların Yemin Töreni için, TUGAY KOMUTANI’nın davetlisi olarak TUGAY’da hazır bulunduk ve derneğimizi temsil ettik.

01.12.2013 de İÇİŞLERİ BAKANI’nın konuk olacağı yemekte DENİZLİ VALİSİ’nin davetlisi olarak hazır bulunduk ve derneğimizi temsil ettik.